جامعه رادیو اماتوری ایران

آقای پاتریک سرپرست این گروه گفت : این گروه با ملیت های بلژیکی ، یونانی و هلندی برای گسترش روابط علمی و رادیویی به کیش آمده و در مدت فعالیت خود در کیش توانسته با فرهنگ اصیل ایرانی ، جاذبه های گردشگری و روابط نوعدوستی ایرانیان آشنا شود و این دستاوردها به دنیا مخابره می شود.
محمد مبینی رادیو آماتور ایرانی که 18 سال است در این حرفه فعالیت می کند ، گروه آقای پاتریک را در این سفر همراهی کرده است .
وی درباره فعالیت رادیو آماتورها در ایران گفت : در کشور ما 13 رادیو آماتور فعالیت می کنند و مهمترین اطلاعاتی که بین آنان با همکاران خارجی در کشورهای دیگر مبادله می شود اطلاعات علمی ، مخابراتی و رادیویی ، گردشگری و توسعه روابط بین الملل است.
مبینی درباره شیوه فعالیت رادیو آماتورها گفت : پس از دریافت مجوز از مراجع قانونی در کشورهای مختلف ، رادیو آماتورها از طریق آنتن های رادیویی و فرستنده های مخابراتی، فرکانس های رادیویی را مخابره می کنند و می توانند به صورت صوتی با هم ارتباط برقرار کنند. 
وی افزود: توسعه سیستم های مخابراتی و رادیویی در طول تاریخ به واسطه فعالیت گسترده این رادیو آماتورها است.
آقایان کاستاس از یونان و رونالد از هلند دو رادیوآماتور خارجی هستند که گروه آقای پاتریک را در این سفر همراهی کردند و مهمترین علت سفر به کیش را گسترش روابط دوستی با ایران و توسعه ارتباطات علمی و مخابراتی بیان کردند.
گروه آقای پاتریک 6 بهمن جزیره کیش را ترک خواهد کرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گروه رادیو آماتور ایران و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع بلامانع است

Copyright © 2015