هرگونه ساخت و بهره برداری از فرستنده های رادیویی منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران میباشد و این سایت هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمیگیرد

بازگشت   جامعه رادیو آماتوری ایران > جامعه رادیو اماتوری ایران > فرستنده ها

پاسخ

ابزارهای جُستار جستجو در جُستار چگونگی نمایش
قدیمی 10-03-2015, 02:04 PM   #11
Edison14
عضو سایت

زمان کاربری: Sep 2015

Edison14 انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 10-03-2015, 02:28 PM   #12
Edison14
عضو سایت

سلام .ترانسفورمر مدلاسيون (TR1) را بايستي بصورت دست ساز ، خودمان تهيه كنيم . البته از چوك بلندگوي راديوي ترانزيستوري بزرگ هم ميتوان استفاده نمود ، اما در اين حالت عمق مدولاسيون و در نتيجه ان كيفيت صدا و برد فرستنده كاهش مي يابد . مي دانيم كه در اين مدار امپدانس خروجي كلكتور ترانزيستور تقويت قدرت فرستنده حدود 20 اهم ، و خروجي اي . سي تقويت كننده صدا 4 اهم است . بنابراين ترانس مدولاسيون بايد اين تبديل امپدانس را انجام دهد . براي تهيه ان هسته يك ترانس معمولي تغذيه از نوع 300 ميلي امپر ( اهن 41 ) را تهيه كرده و از سيم مسي لاكي بقطر 0/5 ميلي متر 180 دور روي قر قره ان مي پيچيم . سپس از همان سيم 30 دور ديگر (بطور مجزا ) پيچيده و به اين ترتيب يك ترانس با 4 سر سيم بدست مي اوريم . اوليه و ثانويه ( دور زياد و كم ) را علامتگذاري كرده و روي سطح سيم پيچي شده را با نوار چسب مي پوشانيم .حال ورقه هاي هسته را يكي يكي داخل قرقره جازده و ترانس را تكميل مي نماييم . دو سر 30 دور به خروجي اي.سي ، و دو سر 180 دور به خروجي فرستنده وصل مي شود
قدیمی 10-03-2015, 02:51 PM   #13
Edison14
عضو سایت

قدیمی 10-31-2015, 04:19 PM   #14
ep2ma
کاربر حرفه ای

زمان کاربری: Jan 2015
فرستادن پیام با Skype به ep2ma
Smile سلام

بجای آی سی 1366 که زمانی با قیمت خیلی کم در بازار فراوان بود وکمیاب شده از هرنوع تقویت صدای 2تا 6 وات میتوانید استفاده کنید
ep2ma انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 12-10-2015, 04:38 PM   #15
arash
عضو جدید

زمان کاربری: Apr 2015
Smile راهنمایی

با سلام خدمت اساتید محترم

من میخوام فرستنده گیرنده ی 27مگاهرتز رو درست کنم یا حداقل قسمت فرستندشو . هم خوده مجله رو خوندم ونقشه رو بررسی کردم هم اون طرح اصلاح شده رو.
اما بعضی قسمت ها رو متوجه نشدم مثلا در طرح اصلاح شده یک مدار با آی سی 555 وجود داره ب نام صوت ساز(یا سوت ساز)که نمی دونم کارش چی دقیقا واینکه حضورش الزامیه یا نه فقط برای تست مدار هست؟؟

مقادیر خازن ها و مقاومت ها در نقشه اصلاح شده خوانا نیست...
برای تهیه فیبر مدار (البته طبق مدار اصلاح شده) چ کار باید کرد؟آیا می شود از فیبر خود مجله استفاده کرد؟؟یا کسی از دوستان هست که نقشه فیبر جدید رو زده باشه ؟؟

در نقشه اصلاح شده زیر آی سی 555 مدار دیگری هست که در یک قسمت نوشته شده AGC این مدار چیست؟ همین طور در پایین سمت چپ همان صفحه یک نوسان ساز است ظاهرا اما کریستال ندارد؟؟؟

میدونم سوالاتم زیاد شد
اما بالاخره هر تازه کاری از یک جایی باید شروع کند

ممنون از راهنماییتون
arash انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 12-11-2015, 03:15 PM   #16
Edison14
عضو سایت

سلام اقا ارش شما دقیقا همان نقشه اولیه داخل مجله را بزنید زیرا نقشه پی سی بی یا همان فیبر مدار چاپی را دارد در طرح اصلاح شده استاد عاملی فقط فیلتر انتن تغییر کرده است و هیچ تغییر دیگری در ان نیست و ان مدار با ایسی ۵۵۵ فقط برای فرستادن بوق یا خبر کن است که به جای صحبت کردن کلید را که فشار می دهید بوق ارسال می شود و کلا این مدار با ایسی ۵۵۵ هیچ نقش دیگری ندارد و با تشکر از جناب استاد اقای عاملی برای طرح های عملی و زیبایشان
قدیمی 12-12-2015, 10:47 AM   #17
arash
عضو جدید

زمان کاربری: Apr 2015

ممنون بابت پاسختون
کریستال 27.145 یا 26.69 گیرم نمیاد فقط 27 مگا توبازار هست؟؟این کریستال ها کاربردشون تو چه دستگاهی بوده قبلا؟؟شاید اوراقی ها داشته باشن
arash انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 09-30-2016, 01:26 PM   #18
Payam
عضو جدید

زمان کاربری: Sep 2016

سلام تو رو خدا با من تو تلگرام تماس بگیرید ۰۹۲۱۵۷۸۷۷۶۳
یا ایمیل بدید paaaaaayaaaaaam.paaaaaayaaaaaam@gmail.com
میخوام یه فرستنده گیرنده درست کنم نه نقشه دارم نه مواد لازم تو رو خدا کمک کنیدارزوم درست کردن یه همچین چیزیه
التماستون میکنم کمک کنید
Payam انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 10-01-2016, 08:33 PM   #19
afshin
عضو جدید

afshin آواتار ها

زمان کاربری: Aug 2016
جای زندگی: تبريز

سلام
اينجا مداراتي هست كه به شما كمك ميكنه . باید حتما اصول مدارات راديويي رو هم بدونيد
afshin انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 09-08-2017, 02:53 PM   #20
hosseinbg
عضو جدید

زمان کاربری: Sep 2017

با سلام
هرکس فرستنده میخواد میتونه به من سفارش بده تا براش طراحی کنم
از موج متوسط تا موج FM
hosseinbg انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
پاسخ

ابزارهای جُستار جستجو در جُستار
جستجو در جُستار:

جستجوی پیشرفته
چگونگی نمایش

آیین نامه فرستادن
شما نمی توانید نوشته ی تازه ای بفرستید.
شما نمی توانید پاسخ بفرستید.
شما نمی توانید پرونده پیوست کنید.
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش کنید.

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

گزينش شتابناك یک انجمن

جامعه راديو آماتوري ايران