هرگونه ساخت و بهره برداری از فرستنده های رادیویی منوط به اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران میباشد و این سایت هیچ گونه مسئولیتی را به عهده نمیگیرد

بازگشت   جامعه رادیو آماتوری ایران > جامعه رادیو اماتوری ایران > متفرقه

پاسخ

ابزارهای جُستار جستجو در جُستار چگونگی نمایش
قدیمی 06-12-2018, 10:28 PM   #1
EP3SK
عضو جدید

زمان کاربری: Jan 2018
پیش فرض درخواست از رادیوآماتور های علاقمند برای شرکت در ارایه درخواست رسمی به مسیولین

سلام . مطالب آقای محمد مبینی محترم را در سایت اتصال کوتاه خواندم . نمی دانم وضعیت رادیو آماتوری در ایران در حال حاضر چگونه است ولی مطالبی که ایشان در مورد سفر پاتریک به ایران و صحبت با مسیولین بیان کرد ، بی تعارف کمی من را ناراحت کرد. چرا باید یک خارجی بیاد و از مسیولین ما درخواست صدور مجوز های لازم رادیو آماتوری را بکند!؟
البته از نتایج دقیق این سفر با خبر نیستم ولی بنظر اگر تو این میدان تعدادی افراد پیگیر وجود داشته باشد باید اینکار بعد از این همه سال به نتایج مورد نظر برسد.
برای همین پیشنهاد می کنم همه افرادی که در این زمینه علاقمند به فعالیت هستند موضوع را رسما از مراجع قانونی طی نامه هایی با امضای همه افراد علاقمند درخواست و مطالبه کنیم .
دیدگاه امنیتی در رابطه با رادیوآماتوری در کشور ما وجود دارد که البته بی تعارف چندان دور از واقعیت هم نیست . اینجا اروپا نیست و مسایل امنیتی مملکت ما هم کم نیست. ولی بنظر من میشه با درخواست های معقول و ضابطه مند کردن رادیو آماتوری به نتایج مطلوبی رسید.
من سال 76 فکر کنم امتحان دادم و رد شدم در امتحان مورس و دیگه لابلای مشکلات زندگی از این ماجرا دور شدم
و سالها هم ایران نبودم تا یکسال پیش که برگشتم از امارات و الان حس میکنم واقعا مشغولیت به این موضوع برایم جالبتر شده و دلم میخواد هم فعالیت علمی کنم و هم بی تعارف فعالیت تجاری در این زمینه . اصولا بخش تجاری اینکار هم خودش میتواند باعث علاقمندی باشه برای همه ما . اگر موافقید این نامه را تهیه و من خودم پیگیری هایش را انجام میدهم.
بالاخره اگر ما شهروند این کشوریم که هستیم حقوقی داریم که باید آنها را مشخص و معین مطالبه کنیم و اگر در این کشور آدمهای دلسوزی وجود داشته باشند این مسیله برایشان باید قابل فهم باشد.
EP3SK انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 06-14-2018, 03:25 PM   #2
EP2AAA
کاربر ماهر

EP2AAA آواتار ها

زمان کاربری: Jan 2015
جای زندگی: پايين شهر
EP2AAA به Yahoo ارسال پیام

سلام
اینجور که از شواهد پیداست اختیار دادن مجوز و برگزاری امتحان کاملا در اختیار سازمان مقررات نیست و دستگاه های امنیتی باید این اجازه را صادر کنند.
من از سال ۱۳۸۰ تا سال ۱۳۹۰ بمدت ده سال پیگیر برگزاری امتحانات بودم. با خیلی از افراد تلفنی و حضورا صحبت کردم . همگی میگفتند فعلا بخاطر شرایط امنیتی کشور امکان برگزاری آزمون نیست.
حتی حاضر شدند به تنهایی از من آزمون بگیرند و مجور صادر کنند که قبول نکردم . شاید هیچکس به اندازه من دنبال این کار نبود.
EP2AAA هم اکنون انلاین است.   پاسخ با گفت آورد
قدیمی 06-16-2018, 09:55 PM   #3
EP3SK
عضو جدید

ممنونم از اطلاعاتی که دادید. بهتر است حداقل من و شما و بقیه دوستانی که براشون اهمیت دارد و تا الان با وجود درخواست نتیجه ای برای بدست آوردن گواهینامه نداشته اند طی یک درخواست رسمی یکبار دیگر به طور نهایی این موضوع را با سازمان تنظیم مقررات مطرح کنیم و اگر جواب نداد مسیله را به دیوان عدالت اداری ببریم. تا جایی که من خبر دارم دیوان عدالت اداری به این موضوعات بخوبی رسیدگی میکند و علی رغم زمانی که میبرد ولی معمولا جواب گو هستند . البته بعید میدانم اگر تعداد درخواست کنندگان زیاد باشد اصلا کار به آن مرحله بکشد و میتوان با مسیولین ارایه گواهینامه بطور قانونی مسیله را حل و فصل کرد. اگر هم خواستند پرونده های ما را برای بررسی بفرستند نهاد های امنیتی از نظر من که اشکالی ندارد اگر قانون بهشون این اجازه را میدهد خب بفرستند نهاد امنیتی. در صورت بروز مانع نهایتا از طریق دیوان عدالت اداری میشود به آنها نامه نوشت و دستگاه های ذیربط را برای اجرا نشدن این ماجرا تحت فشار گذاشت.رادیو آماتوری قانون مصوب داره و باید اجرا بشود. الان بری شکایت کنی همون دستگاههایی که باید مجری ارایه گواهینامه باشند ، اعلام میکنند که درخواست نبود ما هم آزمونی برگزار نکردیم. درد همیشگی سیستم های اداری ایران بی نظارتی و بی هدفی و برنامگی است. من شخصا کاری به هیچ کسی و هیچ اداره ای ندارم و با کسی هم تعارفی ندارم و برایم حقوق شهروندی خودم در وحله اول مهمه و فکر میکنم تو این زمینه مانعی برای رسیدن بهش وجود ندارد.
در مورد رادیو آماتوری دیدگاه امنیتی خیلی زیاده و باید راهکاری برای این موضوع پیدا کرد. بنظر من راهکارش، قانونی کردن همه جوانب و اجرای درست قوانین مصوب با فشار بر مسیولین ارایه گواهی نامه است . امیدوارم دوستانی که براشون اهمیت دارد کمی به موضوع اهمیت بیشتر بدهند و عملا مسیله را پیگیری کنند.
قدیمی 06-16-2018, 10:10 PM   #4
EP3SK
عضو جدید

در لینک زیر می توانید نتایج بعضی از آرای دیوان عدالت اداری در زمینه های تخصصی و با وجود شاکی خصوصی را ببینید. در رابطه با رادیو آماتوری قانون روشن است و برگزاری دوره های آزمون جزو وظایف سازمان تنظیم مقررات است . بنظر من مهمترین قسمت ، تعداد تقاضاها و بهانه بری از دستگاه هایی است که در اجرای قانون تعلل میکنند. بنظرم چون رادیوآماتوری بیشتر یک فعالیت تفننی به نظر میاد دستگاههای ذیربط حوصله دردسرهایی که این فعالیت متوجه شان میکند را ندارند و با پاسکاری قانون بین همدیگر آنقدر متقاضی را دست بسر می کنند تا خودش از ارایه خواستش پشیمان بشود . راهکار این برخورد تنها استفاده از خود قانون برای جلو انداختن قانون است .
https://divan-edalat.ir/show.php?page=nht
قدیمی 06-16-2018, 10:27 PM   #5
EP3SK
عضو جدید

در متن قانون رادیو آماتوری ذکر شده است که :
*ماده ۴۷ ـ ریز مواد امتحانی هر یک از درجات بالا به طور جداگانه تهیه شده و ضمیمه این آیین*نامه می*باشد. (* نمونه*های ۶، ۷، ۸)

*تبصره: امتحانات رادیوآماتوری غیر از موارد فوق*العاده، در هر سال دو بار برگزار خواهد شد به قبول شدگان علاوه بر گواهی*نامه درجه مربوطه، یک نسخه از*قانون و آیین*نامه مربوطه نیز اهدا می*شود.
پاسخ

ابزارهای جُستار جستجو در جُستار
جستجو در جُستار:

جستجوی پیشرفته
چگونگی نمایش

آیین نامه فرستادن
شما نمی توانید نوشته ی تازه ای بفرستید.
شما نمی توانید پاسخ بفرستید.
شما نمی توانید پرونده پیوست کنید.
شما نمی توانید نوشته های خود را ویرایش کنید.

BB code is فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کدهای HTML غیر فعال است

گزينش شتابناك یک انجمن

جامعه راديو آماتوري ايران