نمایش پست تنها
قدیمی 07-09-2015, 02:17 PM   #6
mehdi_asgari
Administrator

زمان کاربری: Jul 2015
جای زندگی: تهران

گفت آورد:
sajjsamm نوشته است : نمایش پست ها
سلام
شما با hackrf کار کردید؟
اگه میشه تجربیات کارتون رو با hackrf بگید
سلام
بله
به عنوان شروع این عکس رو ببینید. کاری که هفته قبل انجام دادم (اضافه کردن شیلد آر اف جهت کاهش نویز در برخی فرکانس های خاص و همچنین نصب هیت سینک جهت پایداری بیشتر پردازنده در طول زمان)

قبل عمل:

بعد عمل:

(چون منبع فارسی در این زمینه تقریبا وجود نداره و متون موجود در مورد SDR ها اغلب ترجمه هستن، گفتم شاید قرار دادن یک سری عکس و توضیح در اینجا بد نباشه)

با توجه به تجربه من اگر قصدتون دریافت فرکانس های HF و کلا بحث رادیوآماتوری و شنیدن به رادیو با کیفیت خوب هست، HackRF گزینه خوبی نیست (بیشترین دلیلش هم ADC هشت بیتی اونه)
HackRF به دلیل واید-بند بودن و همچنین امکان ارسال و دریافت و اپن سورس بودن، به درد کارای امنیت نرم افزار (و تحلیل سیگنال) می خوره. از انتخاب اسمش هم مشخصه. اصلا تخصص خود Michael Ossmann هم امنیت هست و قبل از ورود به مخابرات، نرم افزاری بود (محض اطلاعتون Ubertooth هم طرح و ساخت ایشونه)
اما اگر کاربردتون صرفا دریافت یه سری سیگنال با کیفیت خوب هست (و به ارسال نیاز ندارید)، من SDRPlay و FunCube Pro رو پیشنهاد می کنم (اگر هم دنبال محصول ارزون تر هستید، دانگل های RTL2832U با تیونر R820T2 به همراه یک HF Upconverter ارزون ترین راه حل جهت دریافت هست. از HF تا 1.7GHZ)
کلا خرید SDR رابطه مستقیم با نیاز خاصتون داره. بالا یه سری توضیح کلی دادم و اگر سوال خاصی دارید، در خدمتتون هستم.
mehdi_asgari انلاین نیست.   پاسخ با گفت آورد