PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بات تلگرام برای اعلام وضعیت پروپگیشن

mehdi_asgari
10-24-2015, 12:51 AM
سلام
این بات تلگرام، شما رو از وضعیت پروپگیشن آگاه می کنه.
کلا دو نوع اطلاعات بر می گردونه:

۱- وضعیت پروپگیشن HF و VHF و اطلاعات مرتبط با پروپگیشن که منبعش سایت hamqsl.com هست
برای دریافت این اطلاعات کافیه کلمه pr رو برای بات ارسال کنید.

۲- اطلاعات مرتبط با پروپگیشن از سایت VOACAP
این بخش ۶ دستور داره که برای پیش بینی پروپگیشن ارتباط رادیوآماتوری بین دو نقطه است.

دستور ru : ارتباط بین ایران (تهران) و روسیه (مسکو)
دستور jp : ارتباط بین ایران (تهران) و ژاپن (توکیو)
دستور eu : ارتباط بین ایران (تهران) و اروپا (لندن)
دستور au : ارتباط بین ایران (تهران) و استرالیا (سیدنی)
دستور us : ارتباط بین ایران (تهران) و امریکا (تگزاس*)
دستور ir : ارتباط بین ایران (تهران) و ایران (کیش)

پارامترهای مشترک این ۶ دستور:
مد ارسال: SSB
توان ارسال: 100 وات
آنتن استفاده شده در فرستنده و گیرنده: دایپل ۱۰ متری

توجه: بات به حروف کوچیک و بزرگ حساس نیست. به عنوان مثال دستور pr با PR هیچ فرقی نداره

* : علت انتخاب تگزاس اینه که یکی از ایالات مرکزی/جنوبی امریکاست که برای این پیش بینی بهتر هست تا شهرهای دورتر مثل واشنگتن یا نزدیک تر مثل فلوریدا.

آی دی بات: @mirzapropbot
آدرس بات: https://telegram.me/mirzapropbot

پی نوشت: این بات یکی از کوچک ترین مواردی هست که توسط کلوب رادیوآماتوری EP2C ایجاد شده و بقیه نرم افزارها و سخت افزارهایی که طراحی کرده و ساختیم به مرور بر روی این فروم و همینطور سایت کلوب که به زودی راه اندازی میشه معرفی خواهند شد.

mirab
10-25-2015, 07:58 PM
آقا مهدي
از زحمتهايي كه براي راديو آماتوري مي كشيد متشكريم
ميراب

mehdi_asgari
11-05-2015, 08:56 PM
سه دستور دیگه به درخواست کاربران عزیز به بات اضافه شد:
دستور mt: ارتباط بین مشهد و تبریز (شرق و غرب ایران)
دستور me: ارتباط بین مشهد و اصفهان (ارتباط شمال شرقی جنوب غربی)
دستور ts: ارتباط بین تبریز و شیراز (شمال غرب - جنوب غرب)

بقیه پارامترها با دستورات قبلی مشترکه

ali4257
11-05-2015, 10:48 PM
درود
بی زحمت اگر مطلبی میزارید از پایه و ابتدا هم توضیح دهید چی هست کارش چیه تا تازه کارها امثال بنده و دیگران هم با این اصطلاحات اشنا شوند .
هر چند جوانان امروزی دیگر با رادیو و رادیو اماتوری امواج رادیویی بیگانه هستند ! چون همش تو واتساپ تلگرام شبکه های اجتماعی سیر میکنند ولی برای عده قلیلی که علاقمند هستند هنوز جذابیت داره .

mehdi_asgari
11-06-2015, 10:17 AM
درود
بی زحمت اگر مطلبی میزارید از پایه و ابتدا هم توضیح دهید چی هست کارش چیه تا تازه کارها امثال بنده و دیگران هم با این اصطلاحات اشنا شوند .
هر چند جوانان امروزی دیگر با رادیو و رادیو اماتوری امواج رادیویی بیگانه هستند ! چون همش تو واتساپ تلگرام شبکه های اجتماعی سیر میکنند ولی برای عده قلیلی که علاقمند هستند هنوز جذابیت داره .

سلام
اگر تازه کار هستید، این بات کاربردی برای شما نداره.
کاربرد این بات برای رادیوآماتورهایی هست که نیاز به پیش بینی وضعیت جوی/خورشیدی جهت انجام تماس رادیویی دارن.
ضمنا من در خط اول پستم همه چیز رو گفتم: "این بات تلگرام، شما رو از وضعیت پروپگیشن آگاه می کنه"
یعنی اولا باید از کاربران نرم افزار تلگرام باشید و ثانیا بدونید پروپگیشن (propagation) چیه.
در سایت جستجو کنید، قبلا من و دیگران در این زمینه مطلب آموزشی نوشتیم (من یک خلاصه کتاب هم در این زمینه ترجمه کردم که توی سایت هست)
موفق باشید